İnsanların daha iyi bir yaşam kurabilmeleri için hükümet ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kurumlara da büyük sorumluluklar düştüğünün bilincindeyiz. Ülkelerin gelişmişlik düzeyi açısından değerlendirilmesinde Dünyanın en önemli kaynak eseri olarak kabul edilen UNDP İnsani Gelişme Raporu'nda 2004 yılında Türkiye 175 ülke arasında 88. sırada yer almıştır.

Bu durum bireysel ve kurumsal sorumluluklarımızı yerine getirmenin önemini açıkça ortaya koymaktadır. Kurum olarak sosyal sorumluluk anlayışımız müşteriye sunduğumuz hizmetlerimizle birlikte kanun ve insan haklarına tam anlamıyla uyumlu çalışma politikamız ve faaliyette bulunduğumuz yerlerde çevreye gösterdiğimiz saygıyı kapsamaktadır.

Bununla birlikte; insani gelişme indeksinin temel veri alanlarından olan eğitim ve sağlıkta da, bize düşen sosyal sorumluluk payını gereğince karşılamaya çalışmaktayız. Kurumsal sorumluluklarımızı; çalışanlarımız ve işbirliğinde olduğumuz ortaklarımızın da katkılarıyla gerçekleştirmekteyiz.

Bodrum Sağlık Vakfı

Bodrum Sağlık Vakfı; Ahmet Zırh'ın da aralarında bulunduğu 36 kurucu üyeyle, 1996 yılında faaliyete başlamıştır. Amacı; engelli çocuklara uluslararası standardlarda hizmet vermek olan vakıf, 2002 yılında hizmete giren SHÇEK; Bodrum Sağlık Vakfı, Turgutreis Engelli Çocuklar Rehabilitasyon ve Aile Danışmanlığı Merkezi ile bu hizmetini iyileştirmiştir. Bununla birlikte vakıf, sağlık alanında da çeşitli hizmetler vermektedir. Bodrum'da engelli turizminin de öncülüğünü yapan vakıf, engelli çocuk ve ailelerine tatil imkanı sunmaktadır.

Internationaler Bund Vakfı işbirliği ile ilk turizm grubunu Almanya'dan alan Bodrum Sağlık Vakfı; dünyanın diğer ülkelerinden gelen talepleri de göz önünde bulundurarak engelli turizmiyle ilgili projelerini geliştirmektedir. Vakıf başkanlığını 1998 yılından bu yana yürüten Ahmet Zırh, Aralık 2004 de görevini devretmiştir ve onursal başkan olarak çalışmalarına devam etmektedir.

www.bodrumsaglik.org

DANIŞMANLIK

Sahibi olduğunuz arsa yada konutların projelendirilmesi, inşaatların yapımı, kirlama ve satışı konusunda danışmanlık ve ilişki yönetimi hizmetleri. Fiyatlar ve detaylı projeler için lütfen arayınız.